Rusza Akademia Piasta!!!

• autor: Cons, 2017-03-22 23:10

Już 1 kwietnia, o godz. 10.30 na stadionie przy ul. Osinieckiej odbędą się pierwsze zajęcia Wrocławskiej Akademii Piłkarskiej Piast. Przez najbliższe trzy miesiące dzieci w wieku od 5 do 10 lat będą się szkolić między innymi pod okiem trenera Tomasza Skrabki.

Podstawowym atutem Wrocławskiej Akademii Piłkarskiej Piast są zajęcia prowadzone na własnym, trawiastym obiekcie. Już od kilku tygodni prowadzone są prace mające na celu renowację płyty głównej boiska, aby szkolenie i gra na nim były nie tylko największą przyjemnością, ale również, aby młodzi adepci futbolu mogli szkolić się w warunkach naturalnych, a przede wszystkim przyjaznych dla ich zdrowia.

W najbliższej przyszłości planowane jest znaczne powiększenie i zmodernizowanie obiektu przy ul. Osinieckiej. Otwarte zostaną małe boiska trawiaste, aby jeszcze w bieżącym roku, większa ilość młodych sportowców mogła brać udział w zajęciach w komfortowych warunkach.

Własny obiekt to nie jedyny jednak atut Akademii Piasta. Inicjator i zarazem pierwszy trener Akademii, Tomasz Skrabka, jest prekursorem i zwolennikiem bardzo modnej ostatnio szkoły treningów w systemie coerver. Coerver coaching to w obecnym czasie przodujący trend nie tylko na krajowym, ale i międzynarodowym podwórku.

Bardzo mocnym punktem Akademii będzie również współpraca ze światową marką odzieżową, z którą już lada dzień podpisana zostanie umowa partnerska. Chłopcy i dziewczynki uczęszczające do Akademii Piast będą mogli uprawiać sport używając markowego sprzętu, który z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających.

Na chwilę obecną pierwszy nabór przewiduje szkolenie dzieci w przedziale wiekowym 5-10 lat. Utworzone zostaną dwie, lub trzy grupy, które rozpoczną treningi już z początkiem kwietnia. W następnych miesiącach do Akademii dołączą również roczniki 11 i 12 latków.

Działacze wrocławskiego klubu wiążą z rozwojem Akademii ogromne nadzieję. Klub, wkraczając na nową drogę, chce tym bardziej otworzyć się na mieszkańców nie tylko osiedla Żerniki, ale również całej zachodniej części miasta. Efekty takiego kursu powinny być widoczne już w najbliższych miesiącach.

WSZYSTKICH RODZICÓW ZACHĘCAMY DO PRZYPROWADZENIA SWOICH POCIECH NA PIERWSZY OTWARTY TRENING. ODBĘDZIE SIĘ ON JUŻ 1 KWIETNIA, O GODZ. 10.30. NA STADIONIE PRZY UL. OSINIECKIEJ 9. (DOJAZD OD UL. STRACHOWICKIEJ)