Zbigniew Słobodzian nowym prezesem Piasta!

• autor: Cons, 2017-03-18 16:29

Dnia 16.03.2017 odbyło się walne zgromadzenie zarządu Piasta Wrocław Żerniki, na którym wybrany został nowy Prezes Piasta. Zmieniła się również struktura personalna samego zarządu, choć każda z czterech, zasiadających do tej pory w zarządzie żółto-czarnych osób, zadeklarowała dalszą pracę na rzecz rozwoju klubu. Do zarządu dołączyło natomiast kilka osób z otoczenia nowego prezesa, które będą miały znaczący wpływ na kierunek obrany przez klub z Osinieckiej.

W głosowaniu nad wyborem prezesa, członków zarządu, oraz zmianach statutowych udział wzięli wszyscy zobligowani do głosowania członkowie dotychczasowego zarządu a więc: Karol Iwanek, Konrad Strzelecki, Marcin Krempowicz i Krzysztof Chwastek.

Nowym prezesem Piasta jednogłośnie wybrany został Zbigniew Słobodzian. Mieszkający od wielu lat na Żernikach, wieloletni działacz sportowy, powraca do futbolu po kilkuletnim rozbracie z piłką. Przez prawie dekadę Zbigniew Słobodzian związany był ze Śląskiem Wrocław, z którym przebył drogę, nazywaną w Stanach Zjednoczonych mianem "od pucybuta do milionera". Słobodzian związał się z wrocławskim Śląskiem w 2003 roku, kiedy to klub przeżywał najchudsze lata. Gdy, po degradacji wojskowych do III ligi, wielu związanych z wrocławską piłką ludzi, odwróciło się od Śląska, Słobodzian, jako jeden z nielicznych działaczy rzucił się na głęboką wodę z marzeniem, aby najbardziej utytułowany klub naszego regionu wrócił niezwłocznie na należne mu miejsce.

Nowy prezes Piasta postrzegany był w Śląsku, jako osoba drugiego planu, bez której jednak nie udałoby się wrócić do ekstraklasy. Nominalny kierownik drużyny odpowiedzialny był właściwie za organizację wszystkiego, co było w danym momencie potrzebne, nie tylko samej drużynie, ale i całemu klubowi. Upór i zaangażowanie Zbigniewa Słobodziana doprowadziła jego i cały klub do samego Mistrzostwa Polski w 2012 roku.

Dziś, nowy prezes Piasta, ma zamiar połączyć doświadczenie zdobyte przy Oporowskiej i Alei Śląskiej oraz wieloletnie szlify menadżerskiej z branży budowlanej. Mieszanka może okazać się wybuchowa. Mając do pomocy mocno zaangażowane środowisko żernickie oraz przyjaciół i najbliższych związanych z wrocławskim sportem od lat, spodziewać się należy tego, iż wrocławski Piast będzie się rozwijał bardzo dynamicznie.

Plany są bardzo ambitne. Przede wszystkim dotyczą one Wrocławskiej Akademii Piłkarskiej Piast, która rusza już od przyszłego miesiąca. Szkolić się w niej będą chłopcy i dziewczynki z zachodnich regionów miasta oraz okolicznych miejscowości.

Biorąc pod uwagę kurs na czwartą ligę, jaki obrała dowodzona przez trenera Grabowskiego pierwsza drużyna Piasta, można spodziewać się na Żernikach w krótkim odstępie czasu wielkiej piłki.

Miejmy nadzieję, że już niebawem, nie tylko mieszkańcy Żernik, ale wszyscy Wrocławianie, będą mogli być dumni z ośrodka sportowego przy ul. Osinieckiej, a przede wszystkim z efektów jego działania.