E-mail : olkspiast@gmail.com

Aktualności

Pierwsze zwycięstwo Piasta

• autor: Cons, 2016-08-06 18:00

Piast odniósł wreszcie premierowe zwycięstwo w nowym sezonie pokonując na własnym obiekcie Polonię Środa Śląska w stosunku 1:0.

W pierwszej połowie meczu Piast dominował całkowicie stwarzając kilka stuprocentowych sytuacji. Bardzo aktywny na prawej stronie był Michał Szewczyk, który kilkukrotnie powinien dać swojej drużynie prowadzenie. Niestety za każdym razem, kiedy popularny Szewcu znajdował się w sytuacji sam na sam, bramkarz Polonii okazywał się lepszy.

Goście ograniczali się do kontrataków, jednak nie przynosiły im one wymiernych korzyści. Kilkukrotnie zdecydowali się na uderzenia z dalszej odległości jednak Guździoł nie miał problemów z ich obroną.

Po przerwie w drużynie Piasta nastąpiło sześć zmian. Gra stała się nieco bardziej chaotyczna, jednak to właśnie w drugiej części meczu żółto - czarni zdobyli zwycięską bramkę. Na kwadrans przed końcem spotkania pozyskany z Komety Krzelów Paweł Bicz głową ustalił wynik spotkania.

Polonia w końcówce spotkania dzielnie dążyła do wyrównania i dwukrotnie piłkarze ze Środy Śląskiej byli bliscy zrealizowania swojego celu. Zawiodła jednak skuteczność. Piast również stworzył kilka wybornych sytuacji jednak tego dnia celowniki gospodarzy także nie były wystarczająco dobrze wyregulowana.

Mecz zakończył się więc zasłużonym zwycięstwem Piasta, chociaż w obu drużynach drzemią jeszcze spore rezerwy. Do rozpoczęcia sezonu pozostały już tylko dwa tygodnie. Za tydzień Piast rozegra ostatni mecz towarzyski w Brzegu Dolnym z tamtejszym KP. Trener Grabowski ma coraz mniej czasu na analizę gry swojego zespołu. Bardzo pozytywne jest jednak to, że nikt z NIEPOKONANYCH 2015/2016 nie opuścił drużyny z Żernik. Do zespołu dołączyło natomiast kilku młodych, utalentowanych zawodników. Czy to pozwoli drużynie Grabowskiego na grę o wysokie cele przekonamy się już wkrótce.