Lider za silny

• autor: ConsPiast, 2014-11-20 18:14

Mimo iż piłkarze Piasta rozbudzili apetyty swoich kibiców udanymi występami w ostatnim czasie, wysoka forma podopiecznych Kucharskiego okazała się niewystarczająca na zespół liderujący we Wrocławskiej Klasie Okręgowej. Pogoń Oleśnica pokonała na własnym stadionie Piast Wrocław Żerniki 3:1.

Od samego początku gospodarze spotkania nadawali jemu tempo. Widać było wyraźnie że spadkowicz z IV ligi, nie tylko chce jak najszybciej wrócić na wyższy poziom rozgrywkowy, ale też nikt piłkarsko nie będzie w stanie mu w realizacji tego celu przeszkodzić.

Piast, mimo że rozgrywał niezłe zawody, nie miał większych szans wywiezienia z jaskini lwa jakichkolwiek punktów i uległ dość wyraźnie Pogoni 1:3 zdobywając honorowego gola w końcówce spotkania. Autorem jedynej bramki dla Wrocławian okazał się obrońca Bartosz Szluga.

Przed Piastem ostatnie spotkanie jesieni. W najbliższa sobotę do Leśnicy przyjedzie stary-nowy rywal z Sadkowa Orzeł. Piłkarze obu ekip znają sie dobrze z wiele meczów ligowych i sparingowych. Nie ma jednak co liczyć na mecz przyjaźni. Goście bedą chcieli na koniec udowodnić, że ich wysoka lokata w tabeli nie jest przypadkiem, natomiast gospodarzom punkty są niezbędne, aby przerwę w rozgrywkach przezimować na miejscu nie zagrożonym degradacją do klasy A. Trudno więc wskazywać w tym meczu faworyta, a zwycięży na pewno drużyna, której na zwycięstwie po prostu będzie zależało bardziej.

Wszystkich kibiców zapraszamy po raz ostatni w tym roku na stadion przy ul. Kosmonautów w sobotę na godzinę 13.00!